روایت محسن هاشمی از ردصلاحیت پدر ، بعضی به فکر سقوط دولت یا استعفای روحانی هستند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، عضو هیات رئیسه حزب کارگزاران سازندگی ایران تاکید نمود: اصلاح طلبان در حوزه مسائل سیاسی صحبت های زیادی دارند اما در حوزه مسائل اجرایی باید بیشتر ورود نمایند.

روایت محسن هاشمی از ردصلاحیت پدر ، بعضی به فکر سقوط دولت یا استعفای روحانی هستند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی با تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در انتخابات اظهار کرد: برآورد هایی می گردد که سال جاری به دلیل اتفاقات سیاسی و بحران های همزاد مساله انتخابات کمی با رکود روبرو است و صداوسیما و همه نیروهای فرهیخته کشور باید روی موضوع انتخابات فعالیت و تمرکز بیشتری داشته و با مردم صبحت نموده و این سخن را نهادینه نمایند که اگر مردم از مساله ای ناراضی هستند، غیر از راستا انتخابات، راستا دیگری پیش روی کشور نخواهد بود و هرج و مرج زیبنده کشور ما نیست.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه باید با همین پافشاری برای حضور در انتخابات حرف خود را بزنیم، توضیح داد: این پافشاری را باید ادامه داد، این کاری بود که مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز در سال 92 انجام داد. ایشان در سال 95 وفات یافت اما همین نظر را برای انتخابات 96 نیز داشت و تاکید داشت مردم در انتخابات شرکت نمایند.

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه چگونه می توان دوباره به منتخبین برای عمل به وعده های خویش اعتماد داشت، اظهار داشت: کسانی که رای می آورند باید بدانند که ضروری است عمل گرا باشند. اگر کسی با ایده گرایی در انتخابات رای آورد و بخواهد همین ایده گرایی را پس از انتخابات نیز حفظ کند، این مساله موجب ناامیدی مردم خواهد شد. مردم باید مشاهده نمایند بعد از انتخابات چه اتفاقی برای شعارهای داده شده می افتد. باید با استفاده از روش های محبت آمیز و پافشاری به قول های داده شده عمل کنیم و به مردم بفهمانیم که مسائل آنان دیرپا نخواهد بود.

هاشمی رفسنجانی بیان نمود: باید توجه داشت گروه های سیاسی که در انتخابات رای می آورند، اگر در عمل گرایی کم بیاورند، مردم دچار ناامیدی می شوند. در حال حاضر امکانات خوبی در اختیار ماست و باید با نظرسنجی ها متوجه شویم مردم دنبال چه اولویت هایی هستند. ضروری است این اولویت های تحقق پذیر را پایش نموده و با این کار به مردم بقبولانیم که برای آن ها کار می کنیم.

رئیس شورای شهر تهران اضافه نمود: در کشور ما گهگاه نیروهای انتصابی به دلیل برخی از مسائل بر نیروهای انتخابی حاکم شده اند؛ باید ثابت کرد نیروهای انتخابی نیز می توانند موثر باشند و نیروهای انتصابی نمی توانند آن ها را به این صورت تخریب نمایند.

وی اضافه نمود: به عنوان نمونه برای مردم دریافت خدمات از شهرداری در اولویت بوده و وظیفه اصلی شهرداری ها ارائه خدمات است. حال که شهرداری ها پیشرفت نموده اند و قرار است براساس قانون اساسی 24 وظیفه به آن واگذار گردد، که البته تا به امروز حدود 7 مورد آن واگذار شده، باید در این حوزه ها بتوانند که کارا باشند.

هاشمی رفسنجانی مطرح کرد: به عنوان نمونه در تهران اولویت اصلی ما ترافیک، آلودگی هوا و حمل و نقل است. باید حمل و نقل عمومی را گسترش داد و آن را کارا، ایمن، پرسرعت و... کرد، وقتی خواسته 93 درصد مردم این شهر این است، باید تمام کوشش نیروهای انتخابی نیز تحقق این خواسته ها باشد.

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران اظهار کرد: نمونه دیگر طرح جامع پسماند است که برای شهرداری ها یک منبع درآمد است که از نظر مالی قابل انجام است و نیروهای انتخابی باید برای آن وقت گذارند که چنین اقداماتی را انجام دهند. نمونه دیگر اوقات فراغت است که مردم حاضرند در این زمینه سرمایه گذرای نمایند. ما باید فضای لازم را برای این سرمایه گذاری ها فراهم آوریم. این نقدینگی سرگردان حجیم و عظیم مردم می تواند در این مواقع موثر واقع گردد و راستا نقدینگی به سمت سرمایه گذاری های اینچینی سوق پیدا کند. باید به این روش ها فکر کنیم، نه اینکه تا قدرت را به دست می آوریم به فکر اینکه تندروی کنیم، نباشیم. البته این ها بد نیست اما ساختار اهمیت خود را دارد ولی مردم باید بفهمند برای آن ها کار انجام می گردد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به آینده سیاسی دولت روحانی توضیح داد: در کشور ما علی رغم ضعفی که در انتهای دولت ها بر آن حادث می گردد، نظام حاکمیت دنبال سقوط دولت ها نیست؛ لذا با حمایت های موجود، دولت ها وظیفه خود را انجام می دهند. برخی در برخورد با دولت کنونی به فکر سقوط آن یا استعفا رئیس دولت هستند و برخی دیگر نیز با آن برخوردی انفعالی دارند. با این حال همین 2 سال باقی مانده زمانی است که دولت می تواند از پس برخی مسائل بر آید و باید به سمت برخی اهدافی که به آن نرسیدیم، حرکت کنیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: البته پیشنهاد من این بود که چون دولت ها همواره قرار است یک دور دیگر نیز از مردم رای بگیرند، گاهی تصمیمات درستی نمی گیرند مگر احساس نمایند رای آن ها کاهش پیدا می نماید. در برخی کشورها دوره ریاست جمهوری یک دوره ای اما با طول مدت بیشتری است. شاید اگر ما هم به جای 2 دوره 4 ساله، یک دوره 6 یا 7 ساله داشته باشیم، به نظر می رسد دولت ها با عقلانیت بیشتری تصمیم خواهند گرفت. این مساله می تواند در ساختار انتخاباتی آزمایش گردد.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به مشی عمل گرای مرحوم هاشمی رفسنجانی مطرح کرد: یک عنصر سیاسی وقتی به مسئولیت و وظیفه خویش عمل می نماید و در مقابل خدا و مردم کار خود را انجام می دهد، شاد می گردد. این حس همواره در مرحوم هاشمی بروز و ظهور داشت و خاطرم هست که او در انتخابات 92 فشار زیادی را برای ثبت نام تحمل کرد. برخی هم دوست نداشتند این اتفاق بیفتد. ایشان در یک شرایط بحرانی بود که بالاخره این کار را بکند یا خیر. نهایتا لحظه آخر تصمیم به انجام این کار گرفت و وقتی که ثبت نام را انجام داد، رضایتمند بود.

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: هنگامی که مرحوم هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت شد، باز هم شاد بود و اصلا ناراحتی نداشت. شرایط ایشان در آن موقع اینگونه به نظر من می رسید که وظیفه ای که به دوش او از طرف مردم گذاشته شده بود را انجام داد و یک عده ای هم این مسئولیت را پذیرفتند که او نباشد. وی در همان لحظه عمل گرایانه اقدام کرد و هیچ عکس العملی نشان نداد و از دکتر روحانی حمایت کرد و نتیجه ای که می خواست به دست آورد.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت محسن هاشمی از ردصلاحیت پدر ، بعضی به فکر سقوط دولت یا استعفای روحانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت محسن هاشمی از ردصلاحیت پدر ، بعضی به فکر سقوط دولت یا استعفای روحانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید