سعد حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی شوم

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، سعد حریری گفت، برای تشکیل دولت جدید کشورش نامزد نخواهد شد. منابع کاخ بعبدا نیز تاکید کردند، خبری از تعویق رایزنی های فردا نیست.

سعد حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی شوم

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد لبنان، سعد حریری، نخست وزیر موقت لبنان اظهار داشت، در رایزنی های مجلسی که فردا (پنج شنبه) آغاز می شوند براساس نامزد نشدن برای تشکیل دولت آینده و بنا بر اصراری که در زمینه به تعویق نیفتادن مذاکرات به هر بهانه ای دارد، حاضر می شود.

قرار است طبق قانون اساسی میشل عون، رئیس جمهوری لبنان فردا اولین جلسات رایزنی های مجلسی الزام آور را با فراکسیون های سیاسی در کاخ بعبدا به منظور معرفی نخست وزیر دولت آینده آغاز کند.

در حالی که حریری گفته نامزد تشکیل دولت آینده نمی شود احتمال می رود شخصیتی مورد توافق احزاب اصلی برای ماموریت تشکیل کابینه معرفی شود.

در میان فضای شکننده کنونی لبنان، منابع وزارتی امکان تعویق رایزنی های مجلسی را برای بار سوم بعید نمی دانند چراکه حریری نتوانست حمایت فراکسیون های اصلی مسیحی در مجلس را به دست آورد و از سوی دیگر جایگزینی نیز برای حریری معرفی نشده است.

اما منابع کاخ بعبدا تاکید کردند، رایزنی ها فردا به قوت خود باقی هستند. فراکسیون های مجلسی نیز امروز تماس ها و مذاکرات خود را به دور از چشم رسانه ها بیشتر کردند.

از آن طرف، دیوید هیل، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی ظرف ساعات آینده وارد بیروت می شود تا در جریان آخرین تحولات سیاسی لبنان قرار بگیرد.

منبع: عصر ایران

به "سعد حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید