بهترین شهرهایی که سال نو را جشن می گیرند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، جشن سال نو یکی از معدود سنت های جهانی است که در بیشتر کشورها آن را جشن می گیرند. انتخاب ها برای اینکه این جشن را کجا سپری کرد بسیار است. به همین دلیل یک لیست از بهترین شهرها را آماده نموده ایم.

بهترین شهرهایی که سال نو را جشن می گیرند

1. نیویورک (آمریکا)

در نیمه شب 31 دسامبر، بیش از 38 منطقه زمانی مختلف شمارش معکوس انجام می دهند که از بهترین آن ها می توان به میدان تایمز در نیویورک اشاره نمود که بیش از 1 میلیارد آدم دور هم جمع می شوند تا سقوط توپ سال نو را مشاهده نمایند و سپس جشن و پایکوبی و آتش بازی بپا می گردد.

2. سیدنی (استرالیا)

بیشتر مردم شب سال نو را به خاطر آتش بازی های فوق العاده و بی نظیر در بندر سیدنی حضور دارند. این آتش بازی ها از ساختمان اپرا انجام می گردد.

3. توکیو (ژاپن)

اگر به دنبال آتش بازی و مهمانی های شبانه هستید به یوکوهاما در خلیج توکیو بروید. یوکوهاما مکانی با بیش از 4 میلیون شهروند است و یکی از مناطق شرقی است که این تعطیلات را کاملا به سبک غربی جشن می گیرند.

4. دبی (امارات متحده عربی)

شهرهای زیادی وجود ندارد که بتوان دست سازه های بینظیر بشر را تماشا کرد. شب سال نو یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از دبی است. آتش بازی های بزرگ از همه جای شهر قابل دیدن است اما یکی از بهترین مناظر آسمان خراش های بزرگ به خصوص برج خلیفه است. در سال 2013 برج خلیفه رکورد بزرگترین آتش بازی را به خود اختصاص داد.

5. آتن (یونان)

درست است که یونان برای مدتی است در شرایط مالی خوبی قرار ندارد اما حال و هوای سال نو بسیار خوبی به این شهر بازگشته و هزینه های مراسم سال نو تا حد قابل توجهی کاهش یافته اند. کنسرت هایی در معبد آکروپولیس قبل از برگزاری مراسم آتش بازی برگزار می گردد، اما یکی از بهترین تفریحات شرکت در مهمانی هایی است که در بالای هتل ها گرفته می گردد.

6. ونیز (ایتالیا)

ونیز در حالت عادی نیز همواره شلوغ است و در این دوره از سال نیز تعداد بیشتری بازدید نماینده به کوچه های کوچک و پر از آب ونیز میآیند. صرف نظر از هزینه ها، سرما و شلوغی کانال های ونیز، به نظر می رسد فصل تعطیلات جذابیت بیشتری را به این مقصد رمانتیک و عاشقانه افزوده است. برپایی مهمانی زیاد در ونیز مرسوم نیست اما در میدان سنت مارک می توان انتظار برپایی کنسرت و آتش بازی داشت.

7. هلسینکی (فنلاند)

برپایی آتش بازی های عمومی از ویژگی های اصلی هر جشن سال نو است اما این آتش بازی در هلسینکی فنلاند کمی متفاوت تر بوده و وسایل آتش بازی مستقیما به اشخاص فروخته شده و آن ها اجازه دارند تا از ساعت 6 عصر 31 دسامبر تا 2 بامداد 1 ژانویه آتش بازی نمایند. همچنین فنلاندی ها با ریختن قلع مذاب در آب و خواندن شکل آن، رویدادهای سال پیشرو را برای شما پیشگویی می نمایند.

8. بوئنوس آیرس (آرژانتین)

سال نو در بوئنوس آیرس در آب و هوای تابستانی است و به همین دلیل برپایی مهمانی و استخرها یکی از نقاط اصلی جشن های آنه ااست. در بوئنوس آیرس نمای آتش بازی و طلوع آفتاب بی نظیر است.

9. برلین (آلمان)

بین دروازه براندنبورگ و ستون پیروزی، صدها هزار نفر به جشن و پایکوبی مشغول هستند و این موضوع باعث شده تا این خیابان به بزرگترین جشن اروپایی به مدت 12 ساعت تبدیل گردد. کنسرت ها از عصر برگزار و آتش بازی در نیمه شب و جشن تا ساعت 3 صبح ادامه دارد.

10. ریو دو ژانیرو (برزیل)

در ریو چیزی به نام شب سال نو وجود ندارد اما هرساله حدود 2 میلیون نفر در یکی از معروف ترین ساحل های جهان گرد هم می آیند و به مهمانی می پردازند. به دلیل شلوغی بیش از حد متروها و خیابان ها، بیشتر مردم جشن را از محله های خود شروع می نمایند تا به ساحل کوپاکابانا برسند و مرسوم است که لباس سفید بپوشند.

fodors.com

منبع: چمدان

به "بهترین شهرهایی که سال نو را جشن می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شهرهایی که سال نو را جشن می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید